Vše o Býchorech

Býchory jsou moderní, zelená a upravená obec oceněná titulem vesnice roku. Mají bezmála šest set obyvatel, ale především jsou známé jako malé centrum pro své nejbližší okolí. A všechno ostatní je od našich pozemků na prodej dostupné jen pár minut v Kolíně.

Škola a školka

Škola a školka

V obci je velká, nedávno rozšířená a zmodernizovaná základní škola. Vyučuje se v ní až do devátého ročníku a sjíždí se do ní i děti z okolních obcí. Sportovat můžou hned na několika venkovních hřištích. V jedné z budov areálu je i školka a vedle ní hřiště pro malé děti.

Nákupy a služby

Nákupy a služby

V Býchorech je krámek, kde se dají koupit čerstvé potraviny a pečivo i potřebné vybavení do domácnosti. Je tu i malá drogerie, textil a prodejna obuvi. Býchory mají kadeřnictví, autoservis a pneuservis. Na obecním úřadě je CzechPoint, sídlo tu má projekční kancelář, stavební firma i sběrný dvůr, takže nebude problém zajistit vše kolem stavby vašeho nového domu přímo z místa. Jsou tu samozřejmě i dvě restaurace.

Víkendová parní železnice

Víkendová parní železnice

Přímo na hranici nabízených volných pozemků je konečná stanice úzkorozchodné parní železnice, obnovené Kolínské řepařské drážky, kterou o víkendech, anebo na přání, provozuje pro děti parta nadšenců. Trasa vede z Býchor na okraj Kolína.

Zelené parky

Zelené parky

Býchory jsou vzdušná obec. Mají velkou náves a několik větších či menších zelených parků. Cestu od kostela svatého Bartoloměje na náves lemuje romantické stromořadí s upraveným parkem včetně několika hracích prvků pro děti. Náměstí je zároveň rozcestím pro několik turistických tras.

Hřiště a spolky

Hřiště a spolky

Býchory mají opečovávané fotbalové hřiště pod umělým osvětlením. V areálu jsou také další dvě menší tréninková hřiště. Několik hřišť je u mateřské a základní školy, je tu i tělocvična.

Býchory jsou plné kulturního života. Starají se o něj sokolové, hasiči nebo maminky kolem mateřské a základní školy. Obec pořádá masopust, plesy, hrají se tu fotbalové zápasy 1. B třídy. Pro děti jsou otevřené kroužky.

Autem

Autem

Cesta autem z Býchor na Karlovo náměstí v Kolíně trvá zhruba 15 minut, do Prahy je to ani ne deset minut na dálnici a pak zhruba půl hodiny pohodlné jízdy po novém povrchu. Výlet do centra Hradce Králové nebo do Pardubic trvá z Býchor autem asi 40 minut.

Autobusem

Autobusem

Býchory spojuje několik autobusových linek, které ve špičce jedou i několikrát za hodinu. Autobus do Kolína jede jen několik minut, odtud pak jezdí moderní pohodlné vlaky několikrát za hodinu do Prahy a samozřejmě i opačným směrem na Ostravu a Brno.

Občanská vybavenost
v Býchorech

www.obec-bychory.cz